Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Resolv SE6 Monitory aktywne

Resolv SE6 – 2-drożne aktywne referencyjne monitory studyjne

Dwudrożne aktywne referencyjne monitory studyjne Samson Resolv SE6 to całkowicie przeprojektowana linia klasycznych monitorów Resolv A-Series. Charakteryzuje się ona bardziej precyzyjną reprodukcją dźwięków oraz zupełnie nową stylistyką obudowy. Podczas projektowania monitorów Resolv SE6 wykorzystano najnowsze osiągnięcia w zakresie budowy zestawów głośnikowych. Znakomicie nadają się one do pracy w konfiguracjach z wieloma monitorami odsłuchowymi, w celu zapewnienia najwyższej jakości obrazowania stereo podczas nagrywania, w pracach związanych z post-produkcją oraz w różnego typu aplikacjach multimedialnych.

Optymalizowane pod kątem precyzji brzmienia

Monitory Resolv SE6 posiadają dedykowany wzmacniacz o mocy 100 watów oraz elektroniczną zwrotnicę, co zapewnia precyzyjne i wyrównane brzmienie. Nowy przetwornik niskotonowy o średnicy 6,5 cala z membraną z włókna węglowego odpowiada za spójną i w pełni kontrolowaną charakterystykę w zakresie niskich częstotliwości, podczas gdy przetwornik wysokotonowy z kopułką o średnicy 1,25 cala daje ciepłe i naturalne brzmienie w górnym paśmie bez obecności niepożądanych rezonansów. Model Resolv SE6 ma również 4-pozycyjny przełącznik skuteczności w zakresie wysokich częstotliwości, co pozwala na jeszcze lepsze zoptymalizowanie jego działania w różnych środowiskach pracy. Monitory Resolv posiadają ekranowanie AV przeciw zakłóceniom powodowanym przez bliską obecność monitorów CRT, a także innych urządzeń elektronicznych.

 

 

Trwałe wykończenie

Zaprojektowane na nowo obudowy są wykonane z solidnych płyt MDF, a ich ściany przednie wykończono niezwykle gustowną powłoką lakierniczą. Dwa głośniki są umieszczone na smukłym i czasowo wyrównanym w działaniu falowodzie, który charakteryzuje się minimalnym ugięciem fali dźwiękowej przy równoczesnym zapewnieniu szerokiego obszaru odsłuchowego. Wewnętrzna krawędź portu niskich częstotliwości została zaokrąglona w celu ograniczenia zakłóceń dźwięków powstających przy wysokich poziomach ciśnienia akustycznego.

Nagrywaj z Resolv

Para monitorów Resolv SE6 jest idealną konfiguracją dla każdego studia nagrań. Odsłuch nagrań wokalu, instrumentów, a także różnego typu czynności związane z obróbką dźwięku stają się niezwykle łatwe i przyjemne przy wykorzystaniu tych monitorów profesjonalnej jakości. Dzięki nim możemy usłyszeć wszystkie niuanse materiału audio z niewiarygodną precyzją, a wszelkich korekt dokonać z największą dokładnością. I co jest najważniejsze, korzystając z monitorów Resolv SE6 możemy od samego początku pracować z brzmieniem, na którym nam zależy, a dzięki temu zaoszczędzić swój cenny czas podczas procesu post-produkcji.

 

Miksowanie i mastering

Możliwości w zakresie reprodukcji wysokiej jakości sygnału audio, jakie dają monitory Resolv SE6, pozwalają natychmiast po zakończeniu nagrań przystąpić do miksowania ścieżek i dokonania zgrania materiału master. Możemy mieć pewność, że będą one znakomicie brzmieć na różnego typu systemach odsłuchowych. Monitory Resolv SE6 zostały zaprojektowane do uzyskania miksów o pełnym i wyrównanym brzmieniu. Każdy z monitorów cechuje się szeroką charakterystyką częstotliwościową. Wykorzystane przetworniki mają dobrze zbalansowane pasmo pracy, a zastosowane układy kontroli pozwalają na zoptymalizowanie działania systemu w różnych środowiskach miksowania ścieżek. Dzięki tym monitorom efekt końcowy będzie zawsze tak dobry, jak brzmienie twojej piosenki na płycie.

 

Doskonałe do odsłuchu

Korzystając z monitorów Resolv SE6 przeniesiesz doświadczenia odsłuchu swoich projektów audio na zupełnie nowy poziom. Niezależnie od tego, czy odsłuchujesz swoje nagrania muzyczne, czy też przeglądasz produkcje multimedialne, sygnał audio z tych monitorów będzie za każdym razem brzmieć krystalicznie czysto i niezwykle dynamicznie. A przede wszystkim trzeba podkreślić, że monitory Resolv SE6 zapewniają taką precyzję odsłuchu, która jest potrzebna do szczegółowej analizy nagrań dokładnie w taki sposób, w jaki zostały one skomponowane.

Elegancka stylistyka, najwyższej jakości podzespoły oraz precyzja wykonania sprawiają, ze aktywne referencyjne monitory studyjne Samson Resolv SE6 charakteryzują się znakomicie zdefiniowanym brzmieniem o niezwykłej klarowności. Stanowią one idealne uzupełnienie wszystkich studiów nagraniowych.

Dane techniczne:

 • Referencyjny aktywny monitor studyjny o dwudrożnej konstrukcji (sprzedawany pojedynczo)
 • Obudowa z portem niskich częstotliwości
 • Moc 100 watów
 • 6,5-calowy przetwornik niskotonowy z membraną z włókna węglowego
 • Przetwornik wysokotonowy z kopułką o średnicy 1,25 cala i magnesem neodymowym
 • Charakterystyka częstotliwościowa: 45 Hz – 27 kHz
 • Aktywy crossover o konstrukcji wielobiegunowej zapewnia liniową charakterystykę pracy
 • Czteropozycyjny przełącznik skuteczności w zakresie wysokich częstotliwości
 • Symetryczne wejścia 1/4 cala oraz niesymetryczne wejścia RCA
 • Ekranowanie AV niezbędne podczas pracy z innymi urządzeniami elektronicznymi
 • Solidna konstrukcja obudowy z MDF
 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone