Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Resolv A6 Monitory aktywne

Resolv A6 – Aktywne referencyjne monitory studyjne

Precyzja w szczegółach i stylowa elegancja

Podczas prac związanych z kompleksowym przeprojektowaniem naszej serii monitorów referencyjnych Resolv wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz najwyższej jakości podzespoły, a całość umieściliśmy w nowych, eleganckich i stylowych obudowach. Dzięki temu uzyskaliśmy niezwykle precyzyjne w brzmieniu monitory studyjne, które są idealne do użycia w studiach nagrań, podczas post-produkcji, a także w szeregu innych zastosowaniach multimedialnych.

Nowa czerń

Zaczynając od obudowy kolumn warto podkreślić, że do wykończenia ściany przedniej użyliśmy czarnego lakieru fortepianowego. Dwa głośniki zostały umieszczone na smukłym i wyrównanym czasowo w pracy falowodzie, który zapewnia minimalne uginanie fali dźwiękowej. Zaokrągliliśmy też wewnętrzną krawędź portu niskich częstotliwości w celu zredukowania zjawiska turbulencji powstającego przy wysokich poziomach ciśnienia akustycznego.

Bądź aktywny

Aktywne monitory Resolv posiadają szereg zalet. Zastosowano w nich dedykowane wzmacniacze mocy oraz aktywne zwrotnice, które współpracują ze specjalnie zaprojektowanymi głośnikami. Przetworniki wysokich i niskich częstotliwości monitorów Resolv reprodukują tylko te zakresy częstotliwości, w których ich działanie jest najbardziej efektywne. Dzięki temu zoptymalizowano pracę monitorów we wszystkich zastosowaniach.

Góra i dół

Najnowsze monitory z serii Resolv cechuje wiele profesjonalnych właściwości. Ich nowe przetworniki niskotonowe zrobione z włókna węglowego zapewniają spójną i w pełni kontrolowaną charakterystykę w dolnym paśmie. Natomiast przetworniki wysokotonowe z jedwabnymi kopułkami dostarczają bardzo wyrównane i przyjemnie brzmiące górne pasmo. Zapewnienie działania przetworników bez ich przegrzewania oznacza brak zniekształceń harmonicznych. Osiągnięto to przez użycie zewnętrznego radiatora, zastosowanie chłodzenia ferrofluidem oraz wentylowanego układu napędowego z wykorzystaniem magnesu ceramicznego. Monitory Resolv są też wyposażone w czteropozycyjny przełącznik służący do kontroli skuteczności pracy w zakresie wysokich częstotliwości, w celu dopasowania jej do charakterystyki akustycznej pomieszczenia odsłuchowego. I co jest oczywiste, monitory Resolv posiadają ekranowanie przeciw zakłóceniom AV, dzięki czemu można z nich korzystać w małej odległości od komputerów.

Podzespoły najwyższej jakości

Zapewnienie odsłuchu w najbardziej wymagających sytuacjach zostało osiągnięte przez użycie w monitorach Resolv podzespołów najwyższej jakości. Monitory Resolv A6 oferują moc 100 watów, przy czym 75 watów jest dostarczanych do przetwornika niskich częstotliwości, a 25 watów zasila przetwornik wysokotonowy. 6,5-calowy woofer z membraną wykonaną z włókna węglowego ogranicza wewnętrzne odbicia dźwięku i ich przenikanie przez membranę, a w efekcie miksowanie z falą emitowaną przez przednią płaszczyznę głośnika. Brak tego zjawiska sprawia, że brzmienie w zakresie niskich częstotliwości jest czyste, dynamiczne i precyzyjne. Model Resolv A6 wykorzystuje tweeter z jedwabną kopułką o średnicy 1,25 cala i z chłodzeniem ferrofluidem. Dzięki niemu wysokie częstotliwości są bardzo naturalne, bez obecności fałszywych dźwięków harmonicznych, które mogą pojawiać się, gdy są używane inne typy przetworników wysokotonowych.

Elegancka stylistyka, wysokiej jakości podzespoły oraz precyzja wykonania sprawiają, że monitory referencyjne Resolv stanowią niezbędne uzupełnienie twojego studia nagraniowego. Zapewniają one uzyskanie precyzyjnie brzmiącego miksu, który wzbudza pełne zaufanie w finalnym materiale audio.

Dane techniczne:

 • Referencyjne aktywne monitory studyjne o dwudrożnej konstrukcji
 • Obudowa z portem niskich częstotliwości
 • 6,5-calowy przetwornik niskotonowy z membraną z włókna węglowego, który zapewnia zwartą i w pełni kontrolowaną charakterystykę w zakresie dolnego pasma
 • Przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką o średnicy 1,25 cala i magnesem neodymowym, radiatorem oraz chłodzeniem ferrofluidem w celu zapewnienia wyrównanego i naturalnie brzmiącego górnego pasma
 • Falowód o niskim poziomie uginania fali dźwiękowej
 • Wzmacniacz o konstrukcji bi-amp dostarczający 75 watów dla przetwornika niskotonowego oraz 25 watów dla przetwornika wysokotonowego
 • Charakterystyka częstotliwościowa: 40 Hz – 30 kHz
 • Aktywy crossover o konstrukcji wielobiegunowej zapewnia liniową charakterystykę pracy w całym zakresie pasma audio
 • Czteropozycyjny przełącznik skuteczności w zakresie wysokich częstotliwości
 • Symetryczne wejścia XLR oraz 1/4 cala, a także niesymetryczne wejścia RCA
 • Ekranowanie AV niezbędne podczas aplikacji multimedialnych
 • Solidna konstrukcja obudowy z wykorzystaniem MDF w celu uzyskania maksymalnych poziomów ciśnienia akustycznego (SPL)
 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone