Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Samson Graphite 49

Samson Graphite 49 – Kontroler MIDI z USB

Znakomity komfort i pełna kontrola.

Samson Graphite® 49 USB to kontroler MIDI z USB pozwalający na pełne wykorzystanie możliwości i zapewniający pełną kontrolę nad posiadanym oprogramowaniem muzycznym. Połączenie intuicyjnej 49-klawiszowej doważanej klawiatury z zestawem niezwykle użytecznych i łatwych w obsłudze funkcji sprawia, że Graphite 49 jest eleganckim i równocześnie potężnym narzędziem, które pozwala wyrazić muzyczne pomysły w najbardziej ekspresyjny sposób.

Wrażenia lepsze niż w przypadku instrumentu.

Doważana klawiatura Graphite 49 zapewnia muzykom ekspresyjną platformę o sposobie reakcji, która została zaprojektowana do uzyskania wrażeń typowych bardziej dla prawdziwego instrumentu niż kontrolera. Posiada ona klawisze reagujące na dynamikę gry, które precyzyjnie odzwierciedlają sposób artykulacji dźwięków granych przez pianistę. Funkcja aftertouch zapewnia dodatkową kontrolę nad różnego typu efektami oraz parametrami, na przykład pozwala uzyskać „trzeszczące” długie dźwięki saksofonu lub wibrato instrumentów smyczkowych. Obecność 49 klawiszy sprawia, że zakres wysokości dźwięków Graphite 49 świetnie sprawdza się podczas występów, a jednocześnie cały kontroler jest niezwykle wygodny w transporcie.

Łatwość rozbudowy

Graphite 49 jest niezwykle łatwy w użyciu. Dostępność dedykowanych przycisków Transpose oraz Octave umożliwia zmianę tonacji dowolnego instrumentu, a także rozszerzenie zakresu klawiatury o kolejne pełne 4 oktawy, bez korzystania z klawiszy podmenu lub shift. Obecność tych kompleksowych funkcji, nie wspominając o kółkach kontrolerów Pitch Bend oraz Modulation sprawia, że Graphite 49 oferuje niezwykle szeroki zakres ekspresji muzycznej i kreowania brzmień bezpośrednio pod twoimi palcami.

Osobisty kontroler.

Przejmij całkowitą kontrolę nad DAW i wirtualnymi instrumentami korzystając z dostępnych funkcji kontrolera Graphite 49. Posiada on 9 suwaków, osiem enkoderów i 16 przycisków, a wszystko z możliwością indywidualnego określenia funkcji i zapewnienia kompleksowej i wygodnej kontroli. Działanie tych elementów nie tylko można dopasować do swoich potrzeb, ale też można je programować podczas gry bez konieczności odwoływania do oprogramowania edytora. Duży wyświetlacz LCD Graphite 49 przedstawia w czasie rzeczywistym działanie poszczególnych funkcji, pozwalając na ich intuicyjne mapowanie niezależnie od używanego oprogramowania.

Kreatywna przestrzeń

Artyści o niekonwencjonalnym podejściu do muzyki mogą wykorzystać Graphite 49 w całkowicie odmienny sposób dzieląc klawiaturę na cztery strefy w celu uzyskania wielopłaszczyznowych brzmień. Ta funkcja pozwala uzyskać różne barwy, które są przypisywane do różnych sekcji klawiszy tworząc całkowicie spersonalizowaną konfigurację. Z klawiaturą podzieloną na sekcje, Graphite 49 pozwala na równoczesną kontrolę dwóch, trzech lub czterech rożnych barw. Nagrywając bas, smyczki, brzmienia pad oraz solowe na jednej ścieżce uzyskujemy możliwość jeszcze bardziej kreatywnej realizacji naszych wyszukanych pomysłów muzycznych.

Wyzwól szczęście

Graphite 49 posiada cztery reagujące na dynamikę dotyku duże pady, które można w łatwy sposób zaprogramować i przypisać. Można użyć ich do wprowadzenia podkładu rytmicznego, wywoływania krótkich sampli lub też włączać i wyłączać całe sekwencje dźwięków. Obecność przycisku przełączania banków A/B dla padów zwiększa ich funkcjonalność i daje łącznie osiem różnych zestawów brzmień. Przy takiej wszechstronności pady triggerów są niezwykle istotnym elementem Graphite 49.

Aspekty konstrukcji

Kompaktowa obudowa, która jest o wiele cieńsza niż w przypadku większości kontrolerów w tej klasie, sprawia, że Graphite 49 jest doskonałym narzędziem do występów na żywo oraz nagrań w studio. Jest on skonstruowany w celu uzyskania optymalnej wygody gry, gdy znajduje się na płaskiej stabilnej powierzchni lub jest umieszczony na statywie klawiszowym. A elegancki, pochylony panel górny zapewnia łatwy odczyt informacji z wyświetlacza w różnych warunkach oświetleniowych.

Podróżując z iPadem.

Po połączeniu kontrolera z iPadem przy wykorzystaniu zestawu Apple iPad Camera Connection Kit lub Lighting to USB Camera Adapter, Graphite 49 staje się znakomitym narzędziem do tworzenia muzyki w podróży. Możemy użyć go wraz z aplikacjami syntezatorów dostępnych w iPadzie, które posiadają wsparcie dla kontrolerów MIDI. A w przypadku, gdy jesteśmy z dala od komputera stacjonarnego, możliwość zasilania Graphite 49 bezpośrednio z iPada jeszcze bardziej podkreśla mobilność całego zestawu.

Graphite jest z Komplete.

Graphite 49 jest dostarczany w zestawie z oprogramowaniem Native Instruments Komplete Elements 8, dzięki któremu otrzymujemy też kompleksowy zbiór studyjnej jakości brzmień, efektów oraz narzędzi potrzebnych do produkcji nowoczesnej muzyki, komponowania oraz projektowania audio. Ponad 3 GB sampli w Komplete Elements to ponad 1000 najwyższej jakości próbek dźwiękowych. Wraz z trzema potężnymi silnikami odtwarzaczy stanowią one wyjątkowo efektywny zestaw narzędzi, który został starannie przygotowany do użycia na scenie oraz w studiu nagrań. Jest to gotowy do użycia profesjonalny pakiet oprogramowania, którego można użyć do pracy ze wszystkimi stylami muzycznymi.

Znakomita ergonomia i kompleksowa kontrola, której oczekują pianiści oraz muzycy studyjni na całym świecie, sprawia, że kontroler MIDI Samson Graphite® 49 z USB oferuje najlepsze właściwości w zakresie wydajności oraz możliwości produkcyjnych.

Dane techniczne:

 • 49-klawiszowa klawiatura doważana z funkcją aftertouch
 • Programowalne elementy: 9 suwaków, 8 enkoderów oraz 16 przycisków w celu zapewnienia wygodnej kontroli nad DAW oraz wirtualnymi instrumentami
 • 4 czułe na dynamikę dotyku pady z funkcją aftertouch (dwa banki) dla brzmień perkusji oraz sampli
 • Duży wyświetlacz LCD zapewniający wskazania parametrów w czasie rzeczywistym
 • Dostępne złącza: wyjście MIDI, wejście pedału Sustain, port USB
 • Kompaktowa konstrukcja, doskonała do występów na żywo oraz użycia w studiach nagrań
 • Dedykowany przycisk Transpose oraz Octave, kółka Pitch Bend oraz Modulation
 • 4 strefy podziału klawiatury w celu równoczesnego uzyskiwania wielopłaszczyznowych brzmień
 • Regulowana krzywa velocity dla klawiszy oraz padów
 • Zasilanie z iPada oraz szyną USB
 • W zestawie z oprogramowaniem Native Instruments Komplete Elements

 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone