Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Samson Graphite 25

Samson Graphite 25 – Kontroler MIDI z USB

Znakomity komfort i pełna kontrola.

Samson Graphite® 25 USB to kontroler MIDI z USB pozwalający na pełne wykorzystanie możliwości i zapewniający pełną kontrolę nad posiadanym oprogramowaniem muzycznym. Połączenie intuicyjnej 25-klawiszowej doważanej klawiatury z zestawem niezwykle użytecznych i łatwych w obsłudze funkcji sprawia, że Graphite 25 jest eleganckim i równocześnie potężnym narzędziem, które pozwala wyrazić muzyczne pomysły w najbardziej ekspresyjny sposób.

Dynamika klawiatury.

Doważana klawiatura Graphite 25 zapewnia muzykom ekspresyjną platformę o sposobie reakcji, która została zaprojektowana do uzyskania wrażeń przypisywanych bardziej prawdziwemu instrumentowi niż kontrolerowi. Posiada ona klawisze reagujące na dynamikę gry, które precyzyjnie odzwierciedlają sposób artykulacji dźwięków granych przez pianistę. Funkcja aftertouch zapewnia dodatkową kontrolę nad różnego typu efektami oraz parametrami, na przykład pozwala uzyskać „trzeszczące” długie dźwięki saksofonu lub wibrato instrumentów smyczkowych. Obecność  25 klawiszy sprawia, że zakres wysokości dźwięków Graphite 25 świetnie sprawdza się podczas występów, a jednocześnie cały kontroler jest niezwykle wygodny w transporcie.

Rozszerzona mobilność

Graphite 25 jest niezwykle łatwy w użyciu. Dostępność dedykowanych przycisków Transpose oraz Octave umożliwia zmianę tonacji dowolnego instrumentu, a także rozszerzenie zakresu klawiatury o kolejne pełne 4 oktawy, bez korzystania z klawiszy podmenu lub shift. Obecność tych kompleksowych funkcji, nie wspominając o kółkach kontrolerów Pitch Bend oraz Modulation sprawia, że Graphite 25 oferuje niezwykle szeroki zakres ekspresji muzycznej i kreowania brzmień bezpośrednio pod twoimi palcami.

Pełna kontrola.

Przejmij całkowitą kontrolę nad DAW i wirtualnymi instrumentami korzystając z dostępnych funkcji kontrolera Graphite 25. Posiada on programowalny suwak master volume, osiem enkoderów i cztery przyciski funkcyjne, a wszystko z możliwością indywidualnego określenia funkcji i zapewnienia pełnej i wygodnej kontroli. Działanie tych elementów nie tylko można dopasować do swoich potrzeb, ale też można je programować podczas gry bez konieczności odwoływania do oprogramowania edytora. Duży wyświetlacz LCD Graphite 25 przedstawia w czasie rzeczywistym działanie poszczególnych funkcji, pozwalając na ich intuicyjne mapowanie niezależnie od używanego oprogramowania.

Zrób to na swój sposób

Artyści o niekonwencjonalnym podejściu do muzyki mogą wykorzystać Graphite 25 w całkowicie odmienny sposób dzieląc klawiaturę na trzy strefy w celu uzyskania wielopłaszczyznowych brzmień. Ta funkcja pozwala uzyskać różne barwy, które są przypisywane do różnych sekcji klawiszy tworząc całkowicie spersonalizowaną konfigurację. Z klawiaturą podzieloną na sekcje, Graphite 25 pozwala na równoczesną kontrolę dwóch, trzech lub czterech rożnych barw. Nagrywając bas, smyczki, brzmienia pad oraz solowe na jednej ścieżce uzyskujemy możliwość jeszcze bardziej kreatywnej realizacji naszych wyszukanych pomysłów muzycznych.

Włącz swą kreatywność

Graphite 25 posiada cztery reagujące na dynamikę dotyku duże pady, które można w łatwy sposób zaprogramować i przypisać. Można użyć ich do wprowadzenia podkładu rytmicznego, wywoływania krótkich sampli lub też włączać i wyłączać całe sekwencje dźwięków. Obecność przycisku przełączania banków A/B dla padów zwiększa ich funkcjonalność i daje łącznie osiem różnych zestawów brzmień. Przy takiej wszechstronności, pady triggerów są niezwykle istotnym elementem Graphite 25, który pozwala na podniesienie ekspresji występu i zwiększa jego użyteczność jako narzędzia studyjnego.

Zbudowany do występów.

Kompaktowa obudowa, która jest o wiele cieńsza niż w przypadku większości kontrolerów w tej klasie, sprawia, że Graphite 25 jest doskonałym narzędziem do występów na żywo oraz nagrań w studio. Jest on skonstruowany w celu uzyskania optymalnej wygody gry, gdy znajduje się na płaskiej stabilnej powierzchni lub jest umieszczony na statywie klawiszowym. A elegancki, pochylony panel górny zapewnia łatwy odczyt informacji z wyświetlacza w różnych warunkach oświetleniowych.

Wsparcie dla iPada.

Po połączeniu kontrolera z iPadem przy wykorzystaniu zestawu Apple iPad Camera Connection Kit lub Lighting to USB Camera Adapter, Graphite 25 staje się znakomitym narzędziem do tworzenia muzyki w podróży. Możemy użyć go wraz z aplikacjami syntezatorów dostępnych w iPadzie, które posiadają wsparcie dla kontrolerów MIDI. A w przypadku, gdy jesteśmy z dala od komputera stacjonarnego, możliwość zasilania Graphite 25 bezpośrednio z iPada jeszcze bardziej podkreśla mobilność całego zestawu.

Komplet z Komplete.

Graphite 25 jest dostarczany w zestawie z oprogramowaniem Native Instruments Komplete Elements, dzięki któremu otrzymujemy też kompleksowy zbiór studyjnej jakości brzmień, efektów oraz narzędzi potrzebnych do produkcji nowoczesnej muzyki, komponowania oraz projektowania audio. Ponad 3GB sampli w Komplete Elements to ponad 1000 najwyższej jakości próbek dźwiękowych. Wraz z trzema potężnymi silnikami odtwarzaczy stanowią one wyjątkowo efektywny zestaw narzędzi, który został starannie przygotowany do użycia na scenie oraz w studiu nagrań. Jest to gotowy do użycia profesjonalny pakiet oprogramowania, którego można użyć do pracy ze wszystkimi stylami muzycznymi.

Znakomita ergonomia i kompleksowa kontrola, której oczekują pianiści oraz muzycy studyjni na całym świecie, sprawia, że kontroler MIDI Samson Graphite® 25 z USB oferuje najlepsze właściwości w zakresie wydajności oraz możliwości produkcyjnych.

Dane techniczne:

 • 25-klawiszowa klawiatura doważana z funkcją aftertouch
 • Programowalne elementy: suwak master, 8 enkoderów oraz 4 przyciski w celu zapewnienia wygodnej kontroli nad DAW oraz wirtualnymi instrumentami
 • 4 czułe na dynamikę dotyku pady z funkcją aftertouch (dwa banki) dla brzmień perkusji oraz sampli
 • Duży wyświetlacz LCD zapewniający wskazania parametrów w czasie rzeczywistym
 • Dostępne złącza: wyjście MIDI, wejście pedału Sustain, port USB
 • Kompaktowa konstrukcja, doskonała do występów na żywo oraz użycia w studiach nagrań
 • Dedykowany przycisk Transpose oraz Octave, kółka Pitch Bend oraz Modulation
 • 3 strefy podziału klawiatury w celu równoczesnego uzyskiwania wielopłaszczyznowych brzmień
 • Regulowana krzywa velocity dla klawiszy oraz padów
 • Zasilanie szyną USB
 • W zestawie z oprogramowaniem Native Instruments Komplete Elements

 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone