Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Samson Carbon 49

Samson Carbon 49 – Kontroler MIDI z USB

Program Change.
Samson Carbon® 49 USB MIDI Controller sprawia, że występy oraz komponowanie muzyki są dostępne dla wszystkich. Doświadczonym muzykom oraz młodym twórcom Carbon 49 oferuje pakiet użytecznych i łatwych w obsłudze funkcji w postaci lekkiego i kompaktowego kontrolera, który znakomicie nadaje się do użycia na scenie oraz w studiu.

Dynamiczna interakcja.

Doważana klawiatura Carbon 49 zapewnia muzykom platformę o sposobie reakcji, która została zaprojektowana do uzyskania wrażeń przypisywanych bardziej prawdziwemu instrumentowi niż kontrolerowi. Posiada ona klawisze reagujące na dynamikę gry, które precyzyjnie odzwierciedlają  sposób gry pianisty. Obecność 49 klawiszy w modelu Carbon 49 sprawia, że zakres wysokości dźwięków jest doskonały do gry wielu kompozycji, a jednocześnie cały kontroler można wygodnie przenosić.

Łatwość transpozycji.

Wprowadzenie dedykowanych przycisków Transpose oraz Octave umożliwia zmianę tonacji dowolnego instrumentu, a także rozszerzenie zakresu klawiatury o kolejne pełne 4 oktawy, bez korzystania z klawiszy podmenu lub shift. Dostępność tych kompleksowych funkcji, nie wspominając o kółkach kontrolerów Pitch Bend oraz Modulation sprawia, że Carbon 49 oferuje niezwykle szeroki zakres ekspresji muzycznej i kreowania brzmień bezpośrednio pod twoimi palcami.

Prostota i uniwersalność.

Przejmij kontrolę nad oprogramowaniem muzycznym korzystając z programowalnego enkodera Data oraz suwaka Volume, które znajdują się panelu sterowania Carbon 49. W celu ułatwienia edycji, pianiści mogą użyć klawisza Edit do ustawienia maksymalnie 14 parametrów kontroli związanych z grą. Trzy siedmiosegmentowe cyfrowe diody LED tworzące wyświetlacz prezentują w czasie rzeczywistym działanie poszczególnych funkcji realizowanych przez Carbon 49. Dodatkową wszechstronność użycia kontrolera Carbon 49 zapewnia obecność tradycyjnego wyjścia MIDI, wejście pedału Sustain oraz port USB.

Zintegrowany z iPadem.

Kontroler Carbon 49 został zaprojektowany z myślą o bezpośredniej współpracy z iPadem, a tym samym posiada on specjalną szczelinę do jego wstawienia. Po połączeniu kontrolera z iPadem przy wykorzystaniu zestawu Apple iPad Camera Connection Kit lub Lighting to USB Camera Adapter, Carbon 49 staje się znakomitym narzędziem do tworzenia muzyki w podróży lub gdziekolwiek jesteśmy. Możemy użyć go wraz z aplikacjami syntezatorów dostępnych w iPadzie, które posiadają wsparcie dla kontrolerów MIDI. Co więcej, możliwość zasilania Carbon 49 bezpośrednio z iPada jeszcze bardziej podkreśla mobilność całego zestawu.

Komplet z Carbon.

Carbon 49 jest dostarczany w zestawie z oprogramowaniem Native Instruments Komplete Elements, dzięki któremu otrzymujemy też kompleksowy zbiór studyjnej jakości brzmień, efektów oraz narzędzi potrzebnych do produkcji nowoczesnej muzyki, komponowania oraz projektowania audio. Ponad 3GB sampli w Komplete Elements to ponad 1000 najwyższej jakości próbek dźwiękowych. Wraz z trzema potężnymi silnikami odtwarzaczy stanowią one wyjątkowo efektywny zestaw narzędzi, który został starannie przygotowany do użycia na scenie oraz w studiu nagrań.

Korzystając z Samson Carbon® 49 USB MIDI Controller nigdy wcześniej nie było tak łatwo uzyskać tak wiele z posiadanego oprogramowania do tworzenia muzyki.

Dane techniczne:

  • 49-klawiszowa klawiatura doważana, reagująca na dynamikę gry
  • Programowalny enkoder Data oraz suwak Volume
  • Klawisz Edit do kontroli maksymalnie 14 parametrów
  • 3-cyfrowy wyświetlacz zbudowany z 7 segmentowych diod LED zapewniający wskazania parametrów w czasie rzeczywistym
  • Dostępne złącza: wyjście MIDI, wejście pedału Sustain, port USB
  • Kompaktowa konstrukcja, doskonała do występów na żywo oraz użycia w studiach nagrań
  • Dedykowany przycisk Transpose oraz Octave, kółka Pitch Bend oraz Modulation
  • Zintegrowana szczelina na wstawienie iPada
  • Zasilanie z iPada oraz szyną USB
  • W zestawie z oprogramowaniem Native Instruments Komplete Elements

 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone