Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Expedition XP510i

Expedition XP510i – Przenośny system PA

Moc dziesiątek
Samson przedstawia swój najbardziej wszechstronny oraz kompleksowy system PA: Expedition XP510i.

Wykorzystując te same założenia dotyczące mobilności i prostoty użytkowania, które sprawiły, że system Samson Expedition XP308i stał się tak popularny, Expedition XP510i (XP510i) jest kompleksowym, przenośnym systemem PA, który oferuje wyjątkową moc oraz wygodę pracy. Profesjonalne właściwości XP510i biorą swój początek od pary dwudrożnych kolumn głośnikowych z 10-calowymi przetwornikami niskotonowymi, które współpracują z 1-calowymi tytanowymi przetwornikami wysokotonowymi wyposażonymi w tuby o pokryciu 60º x 90º. Te kolumny zapewniają dynamiczną odpowiedź w zakresie niskich częstotliwości oraz szerokie pole pokrycia we wszystkich miejscach ich użytkowania.

XP510i ma wbudowany wzmacniacz Class D o mocy 500 watów oraz mikser wyposażony w siedem wejść: mic/line oraz stereo, zasilanie fantomowe, zintegrowaną stację dokującą iPod oraz dziesięć studyjnej jakości 24-bitowych efektów cyfrowych do odpowiedniego ukształtowania brzmienia podczas każdego występu. Co więcej, kolumny głośnikowe, mikser oraz zintegrowane mocowanie statywu głośnikowego 1 3/8 cala mogą być transportowane jako jeden połączony zestaw, który waży poniżej 22,7 kg.

Dzięki przemyślanej konstrukcji oraz bogatemu zestawowi funkcji, przenośny system XP510i stanowi ideale rozwiązanie dla różnego typu aplikacji PA.

Występy muzyczne

Chociaż XP510i został zaprojektowany dla zapewnienia wysokiej jakości dźwięków jako muzyczny system nagłośnieniowych, niezrównana jest wszechstronność oraz zakres zastosowań, w jakich można użyć tego systemu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy wokalistami wykonującymi swoje utwory w kawiarniach, całym zespołem ćwiczącym nowy materiał w średniej sali prób, czy też DJ-em zabawiającym 500 osób w dużym klubie, XP510i zapewni odpowiednie brzmienie do danej sytuacji. Ten system nagłośnieniowy również doskonale sprawdza się podczas różnego typu występów muzycznych w roli monitorów podłogowych.

Profesjonalne prezentacje

Z XP510i twój głos będzie brzmieć jeszcze bardziej doniośle i przekonywająco z podium sali konferencyjnej. Ten system jest doskonałym rozwiązaniem dla liderów biznesowych, którzy prowadzą różnego typu prezentacje. Niezależnie od stosowanych aplikacji (prezentacje PowerPoint, spotkania firmowe, imprezy biznesowe itp.), XP510i umożliwi przekazanie naszych idei w sposób jasny, skuteczny i niezwykle zwięzły, a tym samym jeszcze lepsze wykonanie naszej pracy. W niektórych sytuacjach szczególnie przydatna jest obecność wbudowanej stacji dokującej iPod, która pozwala na odtwarzanie klipów audio z odtwarzacza MP3, dzięki czemu możemy podnieść poziom doznań słuchowych każdej publiczności i zwiększyć jej interaktywność.

Działania edukacyjne

Oprócz cech przydatnych studentom, nauczycielom i profesorom wykorzystującym XP510i w takich samych okolicznościach jak liderzy biznesu (prezentacje, odtwarzanie podkładu audio), ten system posiada kilka funkcji, które są niezwykle użyteczne w edukacji muzycznej. XP510i jest idealnym partnerem podczas dyrygowania dużymi zespołami. XP510i pozwoli dyrygentom trzymać w ryzach nawet głośno grających perkusistów. Dzięki zintegrowanej stacji dokującej iPod soliści oraz małe zespoły mogą ćwiczyć wraz z wcześniej przygotowanym akompaniamentem. Możliwość odtwarzania materiałów audio z użyciem XP510i sprawia, że analiza nagranej muzyki jest znacznie łatwiejsza, a cały proces edukacji jest o wiele bardziej interaktywnym doświadczeniem.

Zastosowania w rekreacji

Oprócz zapewnienia nieskazitelnej jakości dźwięków w różnego typu zastosowaniach muzycznych, mobilność XP510i sprawia, że ten system jest też doskonałym wyborem w niezliczonych aplikacjach związanych z rekreacją. Dla instruktorów prowadzących zajęcia w terenie XP510i jest idealnym partnerem podczas zajęć z grupami w klubach fitness, na siłowniach czy salach gimnastycznych. XP510i świetnie sprawdza się też na otwartej przestrzeni. Prywatki, imprezy sportowe, czy też różnego typu wiece i manifestacje będą mogły mieć o wiele ciekawszą oprawę. Nie musimy już korzystać z mało wygodnych megafonów. XP510i potrafi wzbudzić emocje kibiców, którzy będą w stanie wznieść ducha zespołu na wcześniej nie widziany poziom, czy po prostu zapewnić muzyczną rozrywkę na imprezie przed zawodami czy koncertem.

Wyrusz na zawierającą wszystko ekspedycję PA swojego życia z Expedition XP510i.

Dane techniczne:

  • Dwie dwudrożne kolumny głośnikowe zasilane mikserem z wbudowanym wzmacniaczem Class D o mocy 500 watów (2 × 250W)
  • Możliwość połączenia w jeden wygodny w transporcie zestaw, który waży poniżej 22,7 kg.
  • 10-kanałowy mikser z wbudowaną stacją dokującą iPod, czterema wejściami mic/line, trzema wejściami stereo i zasilaniem fantomowym
  • 10-calowe specjalnie zaprojektowane przetworniki niskich częstotliwości oraz 1-calowe przetworniki wysokotonowe w dwudrożnych obudowach z portem wylotowym
  • Dziesięć studyjnej jakości 24-bitowych efektów cyfrowych
  • Zintegrowane mocowanie statywu głośnikowego 1 3/8 cala
  • Obudowy kolumn o konstrukcji „tilt back” pozwalają na ich użycie jako monitory podłogowe
  • Przewody w zestawie
 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone